ATB ÇUKUROVA TARIM ÜRÜNLERİ LİDAŞ
0 322 332 6145

DEPOMUZDAN ÜRÜN ÇIKIŞ ADIMLARI

 1. Ürün çekme talebi, (322)3326145 nolu telefondan lisanslı depomuza bildirilir.
 2. Mudi, info@atbcukurovalidas.com.tr adresine firma vergi levhası ve iletişim numaralarını gönderir.
 3. Ürünü teslim alabilmek için düzenlenmiş NOTER ONAYLI VEKALET sureti taranmış olarak info@atbcukurovalidas.com.tr adresine gönderilir ve bu sayede lisanslı depo tarafından ürünü teslim alacak ve analiz belgesini imzalayacak kişinin kimliği belirlenir.
 4. Ürün TÜRİB üzerinden takas yoluyla alınmışsa ELÜS ALIM SATIM BELGESİ info@atbcukurovalidas.com.tr adresine gönderilir.
 5. Lisanslı depo tarafından ELÜS İPTAL talebi yapılır. Talep, bankada ürün sahibinin onayına düşer. İptal talebi onaylanınca ürün serbest kalır. Lisanslı depo serbest kalan üründen o gün teslim ettiği ürün miktarı kadar ELÜS’ü iptal edecek, teslim etmediği kısmı akşam hesaba ELÜS olarak iade edecektir.
 6. Lisanslı depo; depo kirası, yükleme-boşaltma ücreti, KDV beyanı ve varsa analiz ücretinden oluşan alacaklarını mudiye düzenlediği proforma ile bildirir. Proformada belirtilen rakam Lisanslı depomuzun aşağıdaki hesabına ödenir.
  • Hesap Sahibi: ATB ÇUKUROVA TARIM ÜRÜNLERİ LİSANSLI DEPOCULUK A.Ş.
  • Banka: ZİRAAT BANKASI ADANA OSB GİRİŞİMCİ ŞUBE
  • Hesap Numarası: 2260-81815729-5009 TL
  • IBAN: TR76 0001 0022 6081 8157 2950 09
  Gün sayıları tahmini sevk planına göre düzenlenir. Mudinin fiili sevk durumuna göre gün sayısı kaynaklı bir alacağı doğarsa Lisanslı Depo iş bitiminde mudi hesabına iade eder.
 7. Vekaleti alan nakliye firması ise, bu vekaletle birlikte nakliye firmasının gönderdiği kişi için düzenlediği vekalet de lisanslı depoya teslim edilir.
 8. Ürünü teslim alacak kişi KİMLİK BELGESİ, VEKALET ÖRNEĞİ VE BOŞ İRSALİYE SAYFASI (veya koçanı) ile lisanslı depoya başvurur.
 9. Talep edilmesi halinde düzenlenecek ANALİZ BELGESİ vekalet sahibi tarafından imzalanır.
 10. Depo çıkış tartımının ardından yüklü tonaj için irsaliye düzenlenir ve 1 nüshası Lisanslı Depo’da kalır.
 11. Düzenlenen kantar makbuzu, ürün sahibi veya vekalet sahibi tarafından imzalanarak teslim alınır.
 12. Lisanslı depo gün sonunda teslim ettiği miktarı MKS ekranına girer, serbest bırakılan miktarla aradaki fark Mudi hesabına iade edilir.